Cztery PODCASTY dla biegaczy

Cztery PODCASTY dla biegaczy

 

Różne opcje

Nie lubię mieć w uszach słuchawek. Nie lubię też słuchać muzyki, kiedy biegam po lesie lub w górach. Kiedy jednak jestem na asfalcie lub przychodzi mi biegać po mieście, zdecydowanie wolę słuchać czegoś innego niż szumu samochodów. Wtedy to wyciągam słuchawki, włączam sprzęt i np. korzystając ze streamingu wybieram dokładnie taką muzykę, jaka mi w danym dniu najbardziej odpowiada.

Drugą opcją jest słuchanie audiobooków. Z tą formą mam jednak taki problem, że gdy rozproszę się np. ładnym widokiem, czy podknięciem, gubię wątek. Dlatego wolę papierowe wersje powieści, bo wtedy zawsze mogę szybko cofnąć się wzrokiem kilka zdań. Szukanie „zgubionego” wątku w audiobooku nie jest takie proste.

Jest jeszcze trzecia możliwość, która bardziej mi odpowiada, a jest nią słuchanie podcastów.

Podcast w telefonie

Dla tych którzy nie wiedzą – podcast jest nagraniem audio. Czasami jest wrzucony na youtuba, a czasami to tylko plik dźwiękowy, który możemy przesłuchać w aplikacji do podcastów, bezpośrednio na blogu/stronie lub pobrać do odtwarzacza/telefonu i posłuchać… w czasie biegania oczywiście. Autor podcastu dzieli się ze swoimi słuchaczami wiedzą, zainteresowaniami, pasją… Możemy więc znaleźć podcasty na niemal każdy interesujący nas temat. Wystarczy poszukać.

Podcasty, których słucham

Co mogę Wam polecić? To czego sam słucham.

– „Radio Książki” – coś dla tych biegaczy, którzy interesują się literaturą najnowszą. Te podcasty to wspólne przedsięwzięcie Gazety Wyborczej i Audioteki, a prowadzącym jest dziennikarz Michał Nogaś. Jeżeli więc lubicie rozmowy z pisarzami, chcecie wiedzieć po jakie nowości książkowe sięgnąć, słuchanie Radia Książki będzie dla Was przyjemnym dopełnieniem równie przyjemnego biegania.

– „Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” to podcast Michała Szafrańskiego, autora bloga jakoszczedzacpieniadze.pl i książek „Finansowy ninja” oraz „Zaufanie. Waluta przyszłości”. Możecie spokojnie go słuchać, jeżeli interesuje was racjonalizacja swojego budżetu domowego, tak żeby wystarczyło w nim pieniędzy na wszelkie zaplanowane (i te nagle się pojawiające) biegi J

– „Z pasją o mocnych stronach” to podcast Dominika Juszczyka, w którym opowiada o tym, w jaki sposób zwiększyć swoją produktywność i jak maksymalnie wykorzystać każdy dzień.  Z jego podcastów dowiecie się, czym jest rozwijanie talentów i jak planować swoje przedsięwzięcia. Czyż nie są to tematy bliskie biegaczowi?

– „Mapowicze” jest podcastem dla wszystkich tych, którzy uwielbiają podróże. A że bieganie wiąże się przecież z podróżami tymi małymi, i tymi większymi, więc jest to temat interesujący dla wielu z nas.

pogaducha
… i jeszcze podcast, o którym nie piszemy, ale którego warto słuchać 🙂

Bogactwo wiedzy

Jeżeli do dzisiaj nie słuchaliście podcastów, spróbujcie. Przesłuchanie jednego zajmie Wam około godziny, czasami więcej, czasami mniej, więc jest to idealny czas treningu. Wychodzicie z domu, zakładacie słuchawki i po godzinie wracacie zmęczeni treningiem oraz bogatsi w wiedzę.

Co ciekawe – Szafrański przebiegł maraton, a Juszczyk biega.

Przyjemnego biegania z podcastami! 🙂

Komentarze

komentarze

Comments are closed.